Velikonoční pobyt v Dobromysli 2023/4

S DOBRO(U)MYSLÍ NA CESTÁCH

V pátek dopoledne jsme zahájili tradiční velikonoční pobyt v Dobromysli.

Počasí nám úplně nepřálo, ale my si z něj těžkou hlavu nedělali, a ještě tento den jsme na procházkách urazili 13 km! Energii jsme poctivě doplňovali ovocem a nepohrdli ani oblíbenými sušenkami. Po návratu do Dobromysli jsme odpočívali u stolních her a ke spánku nás ukolébala vedoucí osobní asistence Míša a její kytara.

V sobotu jsme si přivstali a přiblížili se auty ke krátkému výšlapu mlhavým lesem na rozhlednu Máminka. Udělali jsme si během něj pořádnou chuť na oběd, po kterém ti trénovanější z nás vyrazili ještě na rozhlednu Děd.

Na oblíbenou berounskou rozhlednu jsme to vzali oklikou a občas jsme museli překonat nemalé překážky například ve formě několika padlých stromů, nebo malých potůčků, které se po dešti vlnily proti nám z kopce zrovna naší trasou. Odměnou nám byly úžasné výhledy na celý Beroun. Přes noc jsme nasbírali nové síly a v neděli tak mohli vyrazit za dalším dobrodružstvím. A sice do Srbska, přichystat si vlastnoručně chutný oběd. Masitý. Na klacku. Unavenější z nás zůstali na základně a udělali si pár menších procházek, ale o buřty ochuzeni nebyli, pánev a sporák to jistily. Večer jsme pak rádi strávili u televize odpočinkem. V pondělí dopoledne už se všichni plní zážitků a příjemně unavení výletováním těšili na cestu domů.